Pension: +420 777 772 277  Restaurant: +420 777 232 200

Okolí

Nacházíme se v centru městečka Chrastava v malebném podhůří Jizerských hor. Vynikáme hlavně klidným prostředím, které je však v těsné blízkosti Liberce. K oblíbeným aktivitám v okolí GLORIA CHRASTAVA patří cyklistika a pěší turistika a v okruhu 10 km stojí 4 golfová hřiště. Ubytování leží cca 8 km od Liberce, kde je zoologickábotanická zahrada a 11 km od Ještědu, kde se nachází lyžařské středisko a televizní věž s restaurací, a od hranic s Polskem a Německem. 

Zajímavá místa v okolí

Hasičské muzeum - 500m

Několik stovek metrů od náměstí bylo otevřeno v roce 1997 expozice hasičského náčiní všeho druhu, od malých přenosných vodních čerpadel po velké ruční či parní stříkačky.

Termální lázně Chrastava – 5km

Veřejné lázně s koupelovými, relaxačními bazény, nepravidelného tvaru, se SLANOU VODOU, hloubka 90 cm. Orientační teplota vody: 32-38°C. Zdroj vody: místní vrt, přísada: mořská sůl.

Transbordér - 6km

Přes Lužickou Nisu je samoobslužný dřevěný kabinkový osobní mostní přepravník (gondolový most) pod hradem Hamrštejnem, v těsném sousedství souběžného železničního mostu.

Kryštofovo údolí - 7km

Kryštofovo údolí nedaleká malebná vesnice, která má cca 366 obyvatel. Nabízí zajímavosti jako je první český vesnický orlojmuzeum lidových betlémůkostel sv. Kryštova, velké množství zachovalých dřevěných staveb, železniční kamenný viadukt a mnoho dalšího.

Centrum Babylon – 8km

Zábavní komplex v centru města Liberce o rozloze 30 000 m². Součástí centra je aquapark s laser showlunaparkXD Theatervirtuální realitaindoor adventure golfgolfový simulátor, bowling, laser game a mnoho dalšího.

Ještěd - 11km

S prominencí 517 metrů, jde o 11 nejvyšší horu v Česku. Na vrcholu se nachází známý televizní vysílač. V dolní části vysílače je umístěn hotel a restaurace. Na Ještěd vedou lanovky, na svazích je lyžařské středisko. Lyžařské středisko na Ještědu ležící ve výšce 540–1000 m.

Botanická zahrada - 10km

V nedalekém Liberci stojí nejstarší botanická zahrada v České republice. Její hlavní doménou jsou sbírky tropických rostlin.

Zoo Liberec – 10km

V Liberci je také nejstarší zoologická zahrada v ČR i na Slovensku. V jejím 13 hektarovém areálu je chováno více než 170 druhů zvířat.

Městské informační centrum Liberec